Liga MX: Nova pobeda Huaresa, preokret Gvadalahare

Fudbal ostalo 12. sep. 20208:58 > 9:01

Fudbaleri Huaresa zabeležili su drugu pobedu u nizu, pošto su u desetom kolu Lige MX savladali Pueblu 1:0.

Jedini strelac bio je 30-godišnji Dario Leskano u sedmom minutu, bila je to izjednačena utakmica u kojoj je domaćin ipak došao do trećeg trijumfa u sezoni, nakon što je i Toluku savladao sa 1:0.

Drugi meč dana bio je efikasniji, pošto je Gvadalahara kao gost savladala Nekaksu sa 2:1. Domaćin je u prvom poluvremenu ostao sa desetoricom zbog direktnog crvenog kartona za Delgada, ali je uprkos tome poveo pogotkom Gonsalesa u 65. minutu.

Ipak, do kraja Gvadalahara preokreće pogocima Antune u 67. minutu i Vege u 94, te tako dolazi do četvrte ovosezonske pobede i ostavlja Nekaksu na dnu sa osam bodova. Gvadalahara je peta sa 15 bodova, a u vrhu je trenutno gužva jer po 19 imaju UNAM Pumas, Kruz Azul i Klub Amerika.