Džej liga: Brazilci u glavnim ulogama

Fudbal ostalo 12. sep. 202013:40 > 13:43
Print screen/J. league

U subotu su odigrane dve utakmice 16. kola Džej lige, Kašima Antlers je kao gost slavila protiv Šimicu Es-Pals 2:1, dok je Tokio u 93. minutu ostao bez pobede protiv Visel Kobea 2:2.

U Šizuoki su gosti iz Kašime (Ibaraki) glavni posao završili u prvom poluvremenu i to za samo tri minuta.

Povezano

Taj period igre rešili su u svoju korist golovima Brazilca Everalda kome je u 29. minutu asistirao zemljak Leo Silva, da bi u 32. minutu Šoma Doi posle lepe akcije kompletnog napada udvostručio prednost.

Njih dvojica su i najbolji strelci tima, Evaraldu je to bio deseti, Šomi peti gol u šampionatu.

Domaći tim je u nastavku meča napadao, ali je uspeo da stigne samo do utešnog gola. Strelac je u 79. minutu bio Tajlanđanin Dangda.

Kašima Antlers je sa ovom pobedom skočio na peto mesto na tabali Džej lige, dok je Šimicu ostao na pretposlednjem sa samo devet bodova iz 16 utakmica.

U Kobeu je prvo viđen preokret, pa na kraju dramatičan remi. Domaći Visel je vodio posle prvog poluvremena pogotkom Takuje Jasuija (24. minut), ali su u nastavku meča Brazilci Adailton (50) i Dijego Oliveria (58) okrenuli stvari u korist gostiju.

Tako je bilo sve do 93. minuta kad je i Kobe pokazao da ima svog Brazilca. Bod domaćem timu doneo je defanzivac Luis Dankler. Sjajno je skočio posle nabačene lopte i udarcem glavom matirao gostujućeg golmana Hajašija.

Tokio je ovim remijem propustio priliku da bar privremeno preskoči Serezo Osaku na drugoj poziciji. Tokio sad ima 32 boda, jedan manje od Sereza, ali i dve utakmice više odigrane. Na tabeli ubedljivo vodi Kavasaki sa 41 bodom.