Alsvenskan: Jurgorden došao do boda

Jan Johannessen/EuroFootball/Getty Images

U jedinom meču švedskog šampionata koji je na programu bio u subotu, fudbaleri Jurgordena remizirali su na domaćem terenu u Stokholmu sa Elfsborgom rezultatom 1:1, pa su oba tima zadržala pozicije na vrhu tabele Alsvenskana.

Elfsborg je poveo u 21. minutu preko Karlsona, a asistent je bio Larson. Karlsonu je to bio deseti pogodak u sezoni i sada se sa Nimanom iz Norćepinga izjednačio na čelu liste strelaca u Alsvenskanu.

Ipak, domaći su na Tele2 areni došli do boda u 47. minutu, kada je strelac bio Zambijac Edvard Čilufja.

Čitav meč u domaćem timu proveo je internacionalac iz BiH Haris Radetinac.

Elfsborg sada ima 33 boda i nalazi se na trećem mestu tabele, koje vodi u Ligu Evrope. Sa druge strane Jurgorden je četvrti sa dva osvojena poena manje, a u narednom kolu gostovaće Estersundsu.

Mečeve švedskog šampionata pratite na kanalima Sport kluba.