Izrael: Odlaganje zbog virusa, pobeda Petah Tikve

Fudbal ostalo 12. sep 202021:41 > 21:43
Octavio Passos, Getty Images Sport

U subotu su se igrala tri meča drugog kola izraelskog šampionata, a Makabi Petah Tikva stigao je do prve pobede u sezoni, pošto je rezulatom 2:0 bio bolji od Hapoel Kfar Sabe.

Strelci za Petah Tikvu bili su Hadida i Baribo, a ta ekipa sada ima šest bodova posle dva kola. U narednoj rundi protivnik će im biti Ašdod u gostima.

Kirjat Šmona je kod kuće remizirala 1:1 sa Hapoelom iz Haife – domaćin je poveo preko Maranhaoa u 20. minutu, ali je Zamir u 63. izjednačio.

Bnei Jehuda je igrala nerešeno 2:2 kod kuće sa Makabijem iz Tel Aviva. Poveo je domaćin sa 1:0 preko Jana u 21. minutu, a posle ekspresnog preokreta Makabija golovima Kandila i Šektera u 80. i 83. minutu. Ipak, Aires dos Santos doneo je bod domaćinu, kojem je to bio četvrti bod u sezoni.

Čitav meč u ekipi Bnei Jehude odigrao je srpski internacionalac Matija Ljujić.

Meč između Netanje i Sahnina odložen je zbog bezbednosnih razloga u vezi sa pandemijom koronavirusa.