Liga MX: 'Tigrovi' se penju ka vrhu

Fudbal ostalo 13. sep 20209:32 > 9:37
Elsa Getty Images Sport

U nedelju rano ujutru po srednjeevropskom vremenu igrale su se tri utakmice meksičke Aperture, a UANL Tigres je osvojio tri boda protiv Santos Lagune, dok su bodove podelili Atlas i Masatlan, odnosno Klub Amerika i Toluka.

UANL je slavio sa 2:0 protiv Santos Lagune na domaćem terenu u gradu San Nikols de los Garsa, a golove za tim koji kao kapiten predvodi nekadašnji francuski reprezentativac Andre-Pjer Žinjak postigli su Asavedo (autogol) i Lopes u sudijskoj nadoknadi vremena.

UANL je posle pobede šesti sa 14 bodova posle 10 kola, dok je Santos Laguna sakupila devet bodova.

Atlas je u Gvadalahari dočekao Masatlan i remizirao 1:1. Gosti su poveli u 51. minutu preko Sansoresa, a samo dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Ibara.

Istim rezultatom okončan je i meč između Klub Amerike i Toluke u Meksiko Sitiju. Domaćin je poveo preko Vinjasa u 20. minutu, a Sartigin Godoj je devet minuta kasnije izjednačio.