Nova pobeda šampiona, R&F u nadoknadi izvukao remi

Fudbal ostalo 13. sep. 202016:15 > 16:18
Michael Dodge/Getty Images

Fudbaleri Gvangdžou Evergrandea pobedili su Šandong Luneng u 11. kolu Superlige rezultatom 2:1.

Šampion Kine do trijumfa je stigao golovima Paulinja u 41. i Elkesona u 70. minutu. Jedini strelac za domaćina bio je Vu Ksinghan u 86.

Oba tima su duel završila sa desetoricom na terenu. U nadoknadi vremena crvene kartone su dobili Lin Dai kod Šandonga i Aloisio u Evergrandeu.

Ekipa Fabija Kanavara lider je grupe A sa 28 bodova. Šandong je treći sa 17.

Đangsu i Gvangdžou R&F remizirali su u goleadi – 3:3.

Santini u 27, Teišeira u 48. i Eder u 55. pogađali su za Đangsu, koji je do finiša meča vodio sa 3:1, ali je R&F autogolom Đija u 89. i Čanga u 90+2. došao do boda.

Prethodno je taj tim prvi poveo sa 1:0, zahvaljujući pogotku Sabe iz penala u petom minutu.

Đangsu je drugi sa 19 bodova. Gvangdžou, za koji je Duško Tošić igrao 55 minuta, zauzima šesto mesto sa 11.