Los Anđeles FC bolji od Timbersa, Galaksiju bod

Fudbal ostalo 14. sep. 20208:25 > 8:32
Printscreen

Četiri meča odigrana su u MLS u noći između nedelje i ponedeljka. Pobede su upisali Sporting Kanzas siti, Montreal Impaks i Los Anđeles FC. Los Anđeles Galaksi još jednom nije uspeo da kao gost savlada San Hoze Ertkvikse.

Los Anđeles FC slavio je protiv Portland Timbersa u zanimljivom meču 4:2. Čak pet golova postignuto je u prvom poluvremenu i to od 25. minuta pa do odlaska na odmor.

Poveli su Timbersi u 25. minutu golom Vilijamsona, a odgovor domaćina usledio je u 37. minutu. I to kakav. Prvo je Kaje pogodio za izjednačenje, Rosi je u 41. minutu doneo Los Andelesu gol prednosti da bi u prvom minutu nadoknade nakon gola Rajt-Filipsa bilo 3:1 za Los Anđeles. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom delu meča – samo minut kasnije Ebobise je smanjio na 3:2.

Ako je druga polovina prvog poluvremena bila izuzetno zanimljiva, uslediolo je zatišje u drugom pa se na gol kojim je postavljen konačan rezultat čekalo do 95. minuta kada se u strelce upisao i Musovski.

Los Anđeles je tako upisao četvrtu pobedu u 11 mečeva i prekinuo seriju od dva poraza. Timbersima je ovo četvrti poraz.

San Hoze Ertkviks i Los Anđeles Galaksi odigrali su 0:0. Galaksi nije uspeo da pobedi Ertkvikse na strani još od 2008. godine.