Srpski derbi u Aziji: Marin za Milojevića protiv Ilića

Fudbal ostalo 14. sep. 202019:11 > 19:20
print screen

Al Ahli iz Džede koji s klupe predvodi dojučerašnji trener Crvene zvezde Vladan Milojević pobedio je kao domaćin ekipu Al Šorta trenera Aleksandra Ilića 1:0, a gol odluke postigao je Marko Marin.

Bio je to meč trećeg kola Lige šampiona Azije, duel dve ekipe koje s klupe predvode srpski treneri, a uspešniji je bio klub iz Saudijske Arabije najviše zahvaljujući bivšem kapitenu crveno-belih.

Marko Marin je jedini gol na meču postigao u 87. minutu i obradovao trenera Vladana Milojevića.

Al Ahliju je posao bio olakšan jer su gosti iz Iraka u drugom poluvremenu igrali sa deset igrača, pošto je u 45. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Ali Hhavi.

Milojevićevom timu je to bila druga pobeda za prvo mesto u grupi čime je već obezbedio plasman u osminu finala, dok je Ilićev tim doživeo drugi poraz i trenutno je poslednji u grupi A.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U drugom meču trećeg kola Lige šampiona Azije igranom u istom terminu, ali u grupi B, postignut je isti rezultat: Šabab Al Ahli iz Dubaija (UAE) savladao je iransku ekipu Šar Kodrou 1:0.