Libertadores: Kolo Kolo iz 2 u 1

SK

Fudbaleri Kolo Kola pobedili su Penjarol kod kuće u trećem kolu grupe C Kopa Libertadoresa rezultatom 2:1.

Čileanci su do slavlja u Santjagu stigli posle preokreta, pošto su Urugvajci na poluvremenu vodili golom Pelistrija iz 40. minuta.

Usledila je bolja igra domaćih u nastavku, koja je krunisana preokretom u razmaku od 11 minuta.

Najpre je Suaso u 51. poravnao na 1:1 na asistenciju bivšeg igrača Crvene zvezde Pabla Mučea, da bi u 62. Paredes doneo Kolo Kolu tri boda iz penala.

Čileanski predstavnik drugi je na tabeli sa 6 bodova. Penjarol je četvrti sa 3.

Lider grupe je Atletiko Paranaense, koji je sa 3:2 savladao Vilsterman u Boliviji.

Slavlje Brazilcima doneo je Valter pogotkom u 90+1. minutu.

Vilsterman je prethodno dva puta vodio, golovima Alvaresa u 11. i Seržinja u 56, ali se Atletiko vraćao preko Gonsalesa iz penala u 40. i Kristijana u 74.

Domaći sastav je meč okončao sa desetoricom zbog isključenja Seržinja u 88. minutu.

Paranaense ima 6 bodova. Bolivijci ostaju na 3.

U grupi D, LDU Kito je savladao Binasional u Peruu sa 1:0. Jedini strelac bio je Zunino u 30. minutu.

Meč Santosa i Olimpije iz Asunsiona u grupi G okončan je bez golova.