Damjanović stigao Mugošu, Deagu i Inčon pobedili

Masashi Hara/Getty Images

Dejan Damjanović i Stefan Mugoša imali su mnogo razloga za zadovoljstvo posle mečeva u šampionatu Južne Koreje. Deagu i Inčon su izvojevali pobede, Damjanović je postigao dva gola, pa je sada kao i Mugoša na koti osam.

Daegua je pobedio Seongnam sa 3:2. Prvi gol Damjanović je postigao nakon deset minuta, kada je glavom, na asistenciju Sesinje matirao golmana rivala. Potom je vratio asistenciju Sesinji u 38. minutu za dupliranje vođstva. Rival je uspeo da stigne do izjednačenja, ali je Deagu slavio golom Dejana Damjanovića u 64. minutu.

Nakon trijumfa Daegu se nalazi na petom mestu na tabeli sa 30 bodova i sigurnim koracima ide ka mini ligi za titulu. S druge strane, jako bitnu pobedu u nastojanju da stigne do opstanka ostvario je Inčon koji je na svom terenu slavio protiv Seula sa 1:0.

Stefan Mugoša je zamenjen u završnici meča, nije uspeo da se upiše i listu strelaca, a Inčon sada ima isti broj bodova kao pretposlednji Suvon, a samo tri manje u odnosu na Busan. Inčon u poslednjih nekoliko rundi igra zaista dobro, ostvario je tri pobede uz remi, pa ako nastavi sa dobrim partijama, opstanak u elitnom društvu, ne bi trebalo da se dovodi u pitanje.