Falkenbergs se pomerio sa dna

Fudbal ostalo 17. sep. 202021:48 > 21:57
REUTERS/Dado Ruvic/Illustration

Pobedom protiv Varbergsa od 2:0, ekipa Falkenbergsa pomerila se sa dna tabele u elitnoj Alsvenskan ligi Švedske. Domaći su do tek trećeg trijumfa u sezoni došli golovima Norena u 33. i Petera u 69. minutu. Sa 16 bodova sada imaju bod više od poslednjeplasiranog Kalmara.

Bobbo Lauhage/EuroFootball/Getty Images

U drugom meču večeri bodove su podelili Elfsborg i Mjalbi. Konačan rezultat je bio 2:2. Strelac u prvom poluvremenu bio je samo Johan Larson. Prvo je pogodio sopstvenu mrežu u osmom minutu, da bi samo tri minuta kasnije izjednačio rezultat. Karlson je u 66. minutu iz penala pogodio za 2:1, da bi konačan rezultat u 79. minutu postavio Makedonac Besard Šabović.