Kopa: Del Vale naneo težak poraz šampionu

Pool/Getty Images

Aktuelni šampion Kopa Libertadoresa Flmanego doživeo je težak poraz u trećem kolu A grupe. Independiente del Vale je na svom terenu slavio sa 5:0.

Ekipa iz Ekvadora je bila dominantna, o čemu svedoči i krajnji rezultat. Independiente je više vremena imao loptu u posedu, a na gol rivala uputio je 19 udaraca. Sa druge strane Falmengo je šutirao ka golu protivnika svega pet puta.

Goleada domaćih počela je u 40. minutu, kada se u strelce upisao Saisedo. Već u 49. je Presiado pogodio za 2:0. Samo devet minuta kasnije, mrežu brazilskog tima zatresao je Tores.

Sančes je pogodio u 81, da bi konačni rezultat postavio novim golom Saisedo u drugom minutu nadoknade.

Poslednje minute meča obeležila su dva crvena kartona – Indepediente je ostao bez Presiada zbog drugog žutog kartona, dok je Flamengo ostao bez Gustava, koji je dobio direktan creni karton.

Independiente je zabeležio treću pobedu, dok je Flamengo doživeo prvi poraz.

U istoj grupi Junior je bio bolji od Barselone 2:0.

Boka Juniors je ostvarila drugu uzastopnu pobedu u grupi H, pošto je u gostima savladala Libertad 2:0. U grupi D Sao Paolo i River Plejt su podelili bodove, pošto su odigrali 2:2. Gvarani je u grupi B ostvario siguran trijumf 4:1 nad ekipom Tigre. Defensa i Hustisija je zabeležila prvu pobedu u grupi G, pošto je na svom terenu savladala Delfin 3:0.