Marušić u seriji – Neman za petama vodećem tandemu

Fudbal ostalo 18. sep. 202019:25 > 19:29
print screen

Fudbaleri Nemana i Ruha iz Bresta ostvarili su pobede u utakmicama 24. kola beloruskog šampionata.

Neman je pred svojim navijačima savladao Minsk rezultatom 2:0 i drugim uzastopnim trijumfom ostao u borbi za titulu.

Ekipa iz Grodna na trećoj poziciji ima dva boda manje od vodećih Šahtjora iz Soligorska i BATE borisova, ali i meč više.

Strelci za Neman bili su srpski internacionalac Zoran Marušić u 22. minutu i Gegam Kadimjan u 38. minutu. Marušiću je to bio četvrti pogodak u poslednje tri utakmice.

Ceo meč za domaći tim odigrao je i Danije Stojković.

Ruh je u gostima deklasirao poslednjeplasiranu ekipu Smolevičija 6:0. Dva gola za tim iz Bresta postigao je Vladislav Vasiljev u 54. i 75. minutu iz penala, a po jednom strelci su bili Vsevolod Sadovskij, Artem Rahmanov, Aleksej Antilevski i Jevgeni Ševčenko.

Ruh je šesti sa 36 bodova, a domaći tim ima sedam bodova manje od Slucka koji je u sigurnoj zoni.