Azijska LŠ: Druga pobeda Ćavijevog Al Sada

David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Al-Sada pobedili su ekipu Al Aina rezultatom 4:0 u utakmici četvrtog gola grupe D Azijske Lige šampiona.

Katarska ekipa koju sa klupe predvodi legendarni Ćavi Ernandes je druga u grupi sa osam bodova, dva više ima Al-Nasr, dok je Al Ain na začelju sa jednim bodom.

Plasman u plej-of obezbediće po dva najboljeplasirana tima iz svake od osam grupa.

Strelci za Al-Sad bili su Bundeđah u 26. i 70. minutu, Afif u 56. i Tabata u 86. minutu. Ćavijev tim u sledećem kolu dočekuje saudijski Al-Nasr, koji je sa 2:0 savladao Sepahan iz Irana.

Golove za Al-Nasr postigli su Madu u 32. i Hamdalah u 41. minutu.

Iranski Persepolis je u grupi C u Saudijskoj Arabiji bio bolji od Al-Tavona 1:0 golom Resana iz penala u 48. minutu.

U drugoj utakmici Al Šarjah iz Ujedinjenih Arapskih Emirata je pobedio katarski Al-Duhail 4:2. Na poluvremenu je bilo 1:1, a posle isključenja Mehdija Benatije u 59. minutu domaći su postigli još tri pogotka i zabeležili prvi trijumf.