Liga MX: Kruz Azul i Puebla slavili kao gosti

Fudbal ostalo 19. sep. 20209:48 > 9:49
Sergio Meji/Getty Images

U noći između petka i subote na programu su bile dve utakmice 11. kola meksičke Aperture, a pobede su zabeležili Kruz Azul protiv Mazatlana 3:2 i Puebla u duelu sa poslednjeplasiranom Nekaksom 1:0.

Kruz Azul je gostovao u Mazatlanu i uspeo da prekrene rano vođstvo domaćina.

Povezano

Kamilo Sanvezo je već u prvom minute doveo Mazatlan u vođstvo, ali je Santijago Himenes izjednačio posle 15 minuta igre i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu svirana su dva penala za Kruz Azul, koje je uspešno realizovao najbolji strelac tima Džonatan Rodrigez, u 50. i 79. minutu. Ukupno je postigao deset golova.

Fudbaleri Mazatlana uspeli su do kraja samo da ublaže poraz golom u sudijskoj nadoknadi vremena, a strelac je bio Mario Osuna, takođe iz jedanesterca.

Ovom pobedom Kruz Azul je sa utakmicom više prvi na tabeli sa 25 bodova ispred Pumasa 22, Leona 21 i Amerike 20.

U drugom meču igranom u noći između petka i subote takođe je slavio gost. Puebla je prvnecem Omara Fernandesa u 40.minutu savladala Nekaksu. Domaćem timu to je bio peti vezani poraz I on je na samom začelju tabele zajedno sa Atletiko San Luisom sa samo osam osvojenih bodova.