Alsvenskan: Preokret Helsingborga kao najava opstanka

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Nekadašnji šampion i učesnik Lige šampiona Helsingborg preživljava tešku sezonu u kojoj je primarni cilj da se obezbedi opstanak. Pobedom u gostima nad Varbergsom nalazi se nešto bliže tom cilju.

Meč nije počeo dobro po goste, pošto je Varbergs prvi stigao do gola. Strelac je bio Norlin u 12. minutu. A onda paklen finiš prvog poluvremena Helsingborga. U 41. minutu Anderson donosi izjednačenje, a u drugom minutu nadoknade Van den Hurk realizuje penal za 2:1. Pokušavao je domaćin čitavo drugo poluvreme da dođe do gola, ali je u 81. minutu sudbina zapečaćena. Gol je postigao Jonson i Helsingborg je došao do velike pobede 3:1. Ovim trijumfom Helsingborg je izašao iz zone ispadanja i ima 21 bod na 13. mestu, dok je Varbergs 10. sa pet bodova više.

Ostali rezultati: Elfsborg – Haken 1:1, Mjalbi – Erebro 1:0, Sirijus – Falkenbergs 2:1.