LDU Kito slomio Sao Paulo, šestica Rivera u Peruu

Fudbal ostalo 23. sep 202010:09 > 10:15
Reuters, Franklin Jacome

U noći između utorka i srede odigrano je još šest mečeva četvrtog kola grupne faze Kupa Libertadores, klupskog šampionata zone KONMEBOL.

U A grupi, vrednu pobedu ostvarila je ekipa Žuniora, koja je u Barankilji pregazila lidera, Independijente del Valje, rezultatom 4:1.

Iako su gosti iz Ekvadora poveli u 20. minutu, golom iskusnog Gabrijela Toresa, domaćin je na krilima trostrukog strelca, veterana Karmela Valensije (36), okrenuo rezultat. Uz jedan gol Fredija Inestrose, Kolumbijci su ubedljivo stigli do svog drugog trijumfa u grupi.

Veliki Flamengo je opravdao ulogu favorita protiv Barselone, u meču odigranom u Gvajakilu, pošto je upisao pobedu rezultatom 2:1.

Brazilci su vodili 2:0, golovima Pedra (pozajmljen iz Fiorentine) u 6. i Urugvajca De Arašete u 26. minutu, ali su Ekvadorci već u 48. minutu smanjili na 2:1. Strelac je bio Argentinac Emanuel Martines.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

I u D grupi vodi klub iz Ekvadora. LDU Kito je pobedom nad Sao Paulom, rezultatom 4:2, učvrstio lidersku poziciju i dalje sa dva boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu River Platu, koja je deklasirala Binasional u Peruu – 6:0.

Pobeda Kitoa, kojeg sa klupe vodi Urugvajac Pablo Repeto, stigla je posle blistave partije u prvom poluvremenu.

Golovima Kristijana Martinesa u 21. i mladog Johana Hulija u 36. i 45. minutu, domaćin je na odmor otišao sa tri gola prednosti.

U drugom poluvremenu gosti su zahvaljujući mladom rezervisti Breneru smanjili na 3:1, a onda je najlepši gol na utakmici postigao Bili Vladimir Arse u 76. minutu. Za konačnih 4:2 pobrinuo se Kolumbijac Santijago Treljes u 82. minutu.

U goleadi Rivera na gostovanju u Hulijaki učestvovali su Nikolas De La Kruz (15. minut), Matijas Suares (25), Hulijan Alvares (36), Ignasio Fernandes (70) i Lukas Prato (84. i 90+2).

Derbi začelja B grupe, meč između Tigrea i Bolivara završen je bez pobednika (1:1), pa je potpuno jasno da će Argentinci učešće na međunarodnoj sceni završiti već posle takmičenja po grupama, pošto im je ovo bio prvi osvojen bod u četiri meča.

U isto vreme, urugvajski Nasional je slavio kao gost protiv venecuelanskog Estudijantesa (3:1) i sa maksimalnih 12 bodova već obezbedio plasman u drugu fazu takmičenja. Sjajni Tijago Vesino bio je dvostruki strelac (6. i 60. iz penala), a jedan gol postigao je i tinejdžer Renco Oriuelja u 26. minutu. Jedini gol za domaćina postigao je Ronaldo Rivas u 45. minutu.