Gamba Osaka preokretom savladala Nagoju

Masashi Hara/Getty Images

U jednom od derbija 18. kola japanske Džej lige, Gamba Osaka je napravila je iznenađenje i savaldala Nagoju rezultatom 2:1.

Na Suita stadionu pred nekoliko hiljada gledalaca Nagoja je bolje otvorila meč. Posebno je raspoložen bio veteran Mu Kanazaki koji je postigao gol u 21. minutu kada se na neverovatan način ubacio između dvojice defanzivaca Gambe i postigao četvrti gol u sezoni.

Trener domaćih promenio je formaciju iz 3-5-2 u 4-3-3 u drugom poluvremenu i sve je krenulo na bolje. Prvo je iz slobodnog udarca mladi Jamamoto izjednačio u 53. minutu, a posle izemna i ulaska vetarana Usamija, Vatanabe i Endoa stigli su i do sva tri boda.

Probio je po desnoj strani Onose koga je izbacio Endo, a akciju je završio slavljenik Usami za pobedu u 87. minutu.