Kina: Hulk srušio Peking

Fudbal ostalo 25. sep 202016:34 > 16:43
Getty Images AsiaPac

Golom Brazilaca Hulka iz penala u 44. minutu Šangaj SIPG savladao je Peking u derbiju B grupe kineske Superlige. Ovim trijumfom stigli su do 32 boda i sada imaju sedam bodova viška upravo u odnosu na ekipu iz glavnog grada.

REUTERS/Aly Song

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna borba. Ispostavilo se presudni trenutak meča dogodio se u 39 minutu. Hulk je izveo slobodan udarac. Lopta je pogodila u ruku Lu Leija. Sudija je konsultovao VAR i onda pokazao na 11 metara. Brazilac je bio siguran. U nastavku je Peking imao dominaciju, ali nije to uspeo da materijalizuje.

Seriju pobeda nastavioje  Čongking Lifan. Za peti trijumf u nizu i treće mesto na tabeli pregazili su Šijižuanga 4:1. Gosti su na poluvremenu vodili 2:0 golovima Mircejevskog i Kardeca. Sunzu je smanjio iz penala. Međutim, onda je ponovo na scenu stupio Mircejevski, koji je golovima u 72. i 92. iz penala postavio konačan rezultat.

Ubedljiv je na gostovanju bio i Hebei. Uzbekistanac Buja Turaj u šestom i Brazilac Markao u 86. minutu doneli su im pobedu protiv Vuhana. U derbiju začelja Kingdao je savladao Tjanđin 3:0. U prvih 45 minuta pogodio je Gao, da bi trijumf sa dva gola u nastavku potvrdio Francuz Alesandrini.