Džej liga: Kavasaki bez milosti

Toru Hanai/Getty Images

Ekipa Kavasakija nastavlja da dominira u japanskoj Džej-ligi. U 21. kolu savladali su na gostovanju Šonan Belmar 1:0, golom Kobajašija u 18. minutu i stigli do sedmog vezanog trijumfa u šampionatu. Ubedljivo su prvi na tabeli sa 53 osvojena boda.

Trijumf je ostvarila i Serezo Osaka, prvi pratilac. Slavili su na strani protiv Vegalte 3:2. Osaka je povela u finišu prvog poluvremena golom Mendeša. Međutim, na startu drugog dela domaći okreću rezultat pogocima Nišimire u 57.i 67. minutu. Goste to nije pokolebalo. Prvo je Hrvat Jonjić u 81. izjednačio u 81. minutu, da bi u prvom minutu nadoknade trijumf Osaki doneo Kijotake. Narednog vikenda u derbiju šampionata Osaka dočekuje Kavasaki.

Gosti su slavili u još tri meča. Oita je dobila Kašimu 2:0 golovima Kozuka u 58. i Takazave u 80. minutu. Gamba Osaka je trijumfovala protiv Hirošime 2:1. Kurata i Patrić su pogodili u 16. i 20. minutu, a počasni gol za domaćine delo je Pereire u 70. minutu.

Jokohama je u u drugom poluvremenu slomila otpor Kašive 3:1. Prvo poluvreme završeno je 1:0 za Kašivu golom Olunge, ali su u poslednjih 13 minuta preokret doneli Erik, Ominami autogolom i Maeda. Čast domaćina spasla je ekipa Sagana. Sa ubedljivih 3:0 pobedili su trećeplasirani Tokio. Strelci su bili Iši u 26, Morišita u 59 i Učida u 74. minutu.