Malme prekinuo seriju bez pobede u ligi

Fudbal ostalo 27. sep. 202019:17 > 19:23
Reuters, TT News Agency

Pet mečeva 22. kola fudbalskog šampionata Švedske odigrano je u nedelju. Lider Malme prekinuo je niz mečeva bez pobede.

Lider Alsvenskan lige Malme upisao je novu pobedu i rezultatom 3:0 savladao Haken. Za Malme je ovo 12. pobeda u sezoni, ali dolazi nakon četiri meča bez trijumfa.

Toivonen je zatresao mrežu gostiju već u šestom minutu, a deset minuta kasnije u strelce se upisao i Telin. Upravo je Telin postavio i konačan rezultat golom u 51. minutu meča.

Hamarbi je slavio na gostovanju Falkenbergsu 3:1, Estersunds je minimalcem pobedio Helsingorg kao gost, a dobar dan za gostujuće ekipe upotpunio je Norkoping koji je slavio protiv Đurgardena 2:1. Jedini meč bez golova i pobednika odigrali su Elfsborg i Geteborg.