Kina: Peking Guan ubedljiv protiv Šiđadžuanga

Fudbal ostalo 28. sep. 202011:21 > 11:26
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U utakmici poslednjeg 14. kola prve faze kineske Superlige Peking Guoan pobedio je Šiđadžuang Everbrajt 4:0 i potvrdio drugo mesto u grupi B.

Nijednog trenutka pobeda Pekinga nije dolazila u pitanje, iako je trener Bruno Ženezio dao slobodna dan Renatu Augustu, a u centru pažnje bio je njegov zemljak Fernando.

Iskusni vezni fudbaler prvi gol je postigao u 17. minutu. Asistent je bio mladi kineski napadač Juning. Taj isti tandem napravio je akciju i za drugi gol u 28. minutu, strelac je bio Bakambu. Bivši igrač Viljareala i prvi strelac lige posle 14 kola sa 11 postignutih golova.

U 75. minutu Fernando je postigao svoj drugi gol, a asistent je bio Li Ke, a tačku na meč i prvi gol u sezoni posle više od godinu dan u prvom minutu nadoknade dao je Ba Dun.

U nastavku takmičenja u prvoj fazi plej-ofa u borbi za prvaka Peking se sastaje sa Šandonf Lunengom, koji je bio trećeplaisrani klub u grupi A, dok se u borbi za opstanak Everbrajt sastaje sa Dalijenom.

U kineskom prvenstvu sledi dve nedleje pauze plej-of počinje 16. oktobra, a prvenstvo se završava 16. novembra.