Japan: Fantastični Erik doneo bod Jokohami

Fudbal ostalo 30. sep 202014:58 > 15:02
Getty Images/Matt Roberts

U sredu su odigrana tri meča japanskog fudbalskog prvenstva.

Fudbaleri Kobea slavili su minimalnim rezultatom protiv Nagoje. Čovek odluke bio je Andres Inijesta u 60. minutu, a kod gola mu je asistirao Juta Goke.

Ekipe Jokohame i Sagan Tosua odigrale su nerešen meč (1:1). Gosti su poveli u 49. minutu golom Morišita, koji se nalazi u dobroj formi jer je i u prošlom kolu bio strelac u pobedi svog tima nad Tokijom. Do sledećeg gola se čekalo sve do 84. minuta kada je sjajni Erik pogodio za konačnih 1:1. Brazilski fudbaler je na taj način samo nastavio sjajnu seriju, u kojoj je na šest uzastopnih mečeva postigao čak osam golova.

Tokio je u gostima minimalnim rezultatom savladao ekipu Urave, a strelac jedinog gola na utakmici bio je Kensuke Nagai u 74. minutu.