Džej liga: Kavasaki na +14, projurio i Osakom

Matt King/Getty Images

U derbiju 20. kola Džej lige vodeći Kavasaki Frontejl slavio je na terenu drugoplasiranog Sereza iz Osake 3:1 i sad najbližem pratiocu beži čak 14 bodova.

Tim Kavasakija je neuzaustavljiv na putu ka šampionskoj tituli. Protiv Sereza je zabeležio osmu uzastopnu pobedu, odnosno 18. u poslednjih 20 mečeva u Džej ligi.

Kavasaki je poveo autogolom Ajumua Seka u 37. minutu i tim rezultatom završeno je prvih 45 minuta.

Domaći tim uspeo je da izjednači u 62. minutu preciznim udarcem glavom Hiroakija Okuna, ali je u finišu utakmice vodeći tim šampionata ipak stigao do sva teri boda.

Strelci su bili Brazilac Leandro Damiao (deseti gol u sezoni) u 83. i Kaomu Mitora minut kasnije.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u derbiju začelja u meču Saporo – Vegalda Sendaji. Ekipa srpskog trenera Mihaila Petrovića vodila je posle prvog poluvremena 1:0, da bi u prvih 15-tak minuta nastavka palo čak pet golova. Gosti su preokrenuli rezultat na 1:3, da bi Petrovićev tim sa dva pogotka u 59. i 61. minutu stigao do izjednačenja – 3:3.

U ostalim utakmicama igranim u subotu Sanfreće je u Hirošimi rezultatski ubedljivo pobedio Sagan Tosu 3:0, a istim rezultatom je Kašiva Rejsol slavila u Jokohami. Gamba Osaka je u Suiti pobedila Kašima Antlers 2:0, dok je Oita Trinita kao domaćin bila bolja od Šimicu Es-Pals 2:1.