Hekenu 36 minuta dovoljno za nastavak potere za liderom

Octavio Passos, Getty Images Sport

Dva meča 22. kola švedskog fudbalskog šampionata igrala su se u subotu, a do pobeda su došli Heken, koji je lako pobedio Falkenberg, i Erebru, koji je u uzbudljivom duelu savladao Elfsborg.

Heken je na svojoj „Bravida areni“ u Geteborgu bio ubedljiv protiv Falkenberga sa 3:0 (3:0) , a konačan rezultat postavljen je već posle 36 minuta igre. U vođstvo je domaće doveo Hamar u četvrtom, prednost je duplirao Valemark u 17. minutu, a konačnih 3:0 doneo je Sederlund u 36. minutu.

Heken sada ima 38 bodova na drugom mestu tabele, šest manje od lidera Malmea, dok je Falkenberg poslednji sa 16 bodova, pet manje od Geteborga, prvog „iznad crte“. U narednom kolu Helsinbog dočekuje Heken, dok će Falkenberg posle tri uzastopna poraza spas tražiti protiv Erebrua.

Upravo je Erebru slavio u drugom meču dana, kod kuće su rezultatom 3:2 (2:2) bili bolji od Elfsborga, koji je poveo već u trećem minutu preko Frika, koji je pogodio iz penala.

Međutim, 14 minuta kasnije Erebru je izjednačio takođe iz jedanaesterca, a strelac je bio Nahir Besara. Karjalainen je doeno preokret pogotkom za Erebru u 20. minutu, a na odmor se posle gola Alma otišlo sa 2:2.

Ipak, u 83. minutu Karjalainen doneo je tri boda Erebruu, koji je posle tri nova boda na devetom mestu sa 30 bodova, dok je poraženi Elfsborg četvrti sa 36 bodova. Njihova kriza se nastavlja – od 13. avgusta nemaju pobedu u prvenstvu, a od tada su odigrali osam utakmica – šest remija i dva poraza.