Liga MX: Drama u derbiju, Amerika i Pumas remizirali

Refugio Ruiz/Getty Images

Tri meča 13. kola meksičke Aperture igrala su se u noći između subote i nedelje po srednjeevropskom vremenu, a do bodova su stigle ekipe Nekakse i UANL Tigresa, dok su Klub Amerika i UNAM Pumas podelili bodove u prestonici.

Amerika je remizirala na domaćem terenu sa Pumasom 2:2, a gosti su poveli preko Vigona u 27. minutu. Ipak, Benedeti je u 38. izjednačio, ali je novu prednost gostima doneo Iturbe u 55. minutu. Ipak, posle crvenog kartona Andresa Vaskesa u 78. minutu, Vinjas je iz penala postavio konačnih 2:2.

Amerika je sa 25 bodova na trećem mestu tabele, dok je Pumas sa bodom manje četvrti.

UANL Tigres je sa 3:0 deklasirao fenjeraša Atletiko San Luis, a golove za domaćina postigli su Kolumbijac Hulijan Kinjones, nekadašnji francuski reprezentativac Andre-Pjer Žinjak iz Penala i Čileanac Eduardo Vargas.

Nekaksa je u Gvadalahari slavila protiv Atlasa sa 1:0 pogotkom Gonsalesa.