Džej liga: Maksimalan učinak gostiju

Fudbal ostalo 4. okt 202012:31 > 12:39
Print screen/J. league

Tri meča, tri pobede gostiju. To je epilog mečeva odigranih u nedelju u okviru 23. kola japanske Džej lige. Tri boda su upisali Tokio, Kobe i Nagoja.

Han Myung-Gu/Getty Images

Najviše golova viđeno je u duelu Jokohama Marinosa i Kobea. Domaći su poveli već u trećem minutu preko Brazilaca Žunia, ali samo osam minuta kasnije na semaforu je stajalo 1:2. Za goste su pogodili Brazilac Daglas u sedmom  i legendarni Andres Inijesta iz penala u 11 minutu. Trijumf Kobea potvrdio je Furuhaši (56. minut), a Koike je u trećem minutu nadoknade samo ublažio poraz Jokohame.

Minimalnom pobedom protiv poslednjeplasiranog Šohana, Tokio se probio na drugom mesto na tabeli. Za tim iz glavnog grada Japana pogodio je Brazilac Adailton u 78. minutu. Stopostotan učinak gostiju zaokružila je Nagoja. Kanazaki je u 54. minutu dao gol Uravi za trijumf.

Na čelu tabele je ubedljivo Kavasaki sa 56 bodova i serijom od čak osam pobeda. U derbiju dosadašnjeg dela šampionata u Osaki su u subotu savladali domaći Serezo 3:1.