Tolima drži vrh, Nasional slavio u drami

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Deportes Tolime pobedili su Petroleru u 14. kolu kolumbijske Aperture rezultatom 3:1 i zadržali lidersko mesto na tabeli.

Ekipa sa Manuel Muriljo Toro stadiona ima 30 osvojenih bodova, tri više od drugoplasiranog Santa Fea.

Do slavlja nad Petrolerom, Deportes je stigao na rutinski način, pošto je već do poluvremena imao dva gola prednosti. Strelci su bili Selis u drugom i Miranda u 37. minutu.

Gosti su pogotkom Peres-Asambuje iz jedanaesterca u 67. smanjili zaostatak, ali je sve dileme na isti način rešio Albornos četiri minuta kasnije.

Petrolera je upisala treći poraz u nizu i sa 17 bodova zauzima 11. mesto.

Atletiko Nasional savladao je Agilas na strani sa 3:2.

Agilas je poveo preko Obrijana u devetom minutu. Gonsales u 15. i Andrade iz penala u 71. doneli su preokret Nasionalu pred uzbudljiv finiš.

Tamo su domaći poravnali golom Obrijana iz jedanaesterca u 87, da bi u 89. Ernandes doneo slavlje Nasionalu.

Ekipa iz Medeljina četvrta je na tabeli sa 25 bodova. Agilas je 14. sa 15.

U poslednjoj utakmici, Bukaramanga je savladala Pereiru 1:0, golom Erasa u 90+3. minutu.