Prva pobeda Evergrandea u plej-ofu kineske Superlige

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Gvangdžou Evergrande je savladao Hebei 3:1 u prvom meču četvtine finala kineskog plej-ofa. U borbi za plasman od devetog do 16. mesta Tjanđin Teda je bio bolji od Šendžena 2:0.

Aktuelni šampion Gvangdžou Evergrande nije najbolje počeo utakmicu jer je Jin Hongbo dao gol za vođstvo Hebeija. Ipak Vu je izjednačio u 65. minutu da bi u 87. pao kamen sa srca fudbalerima Evergrandea. Dobili su penal koji je Elkeson pretvorio u gol i vođstvo 2:1. Na kraju je pobeda ispala i ubedljiva jer je Vei Šihao postigao treći gol u prvom minutu nadoknade.

U čevrtfinalu, u borbi za plasman od devetog do 16. mesta Tjanđin Teda je slavio protiv Šendžena golovima Ačeamponga. On je bio strelac u četvrtom i 51. minutu.