Alsvenskan: Malme vodio 2:0 do 81. minuta i – izgubio

Fudbal ostalo 19. okt. 202021:00 > 21:09
Reuters, TT News Agency

U ponedeljak su odigrane poslednje dve utakmice 24. kola švedske Alsvenskan lige, a Jurgorden je posle velikog preokreta savadao Malme 3:2.

Dok je meč između Helsinborga i Hekena završen bez golova 0:0, mnogo više uzbuđenja bilo je u duelu između Jurgordena i vodećeg tima na tabeli Malmea.

Povezano

Gosti su vodili sa 2:0 pogocima nekadašnjeg švedskog reprezentativca 34-godišnjeg Ole Toivonena, ali je domaći tim uspeo najpre da izjednači golovima u rasponu od samo dva minuta, Ulveštada u 81. i Holmberga u 82, da bi ovaj drugi još jednim pogotkom u 89. minutu doneo neverovatan preokret.

Uprkos bolnom porazu Malme je zadržao sigurno vođstvo na tabeli Alsvenskana sa osam bodova prednosti. Malme ima 47, Norćeping i Elfsborg po 36.