Kina: Evergrande prvi polufinalista

Fudbal ostalo 21. okt. 202015:33 > 15:40
Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Prvi polufinalista plej pofa kineske Superlige je Gvagdžou Evergrande. U Kunšanu ekipa Fabija Kanavar adeklsirala je Hebeji rezultatom 5:0 i sa ukupnih 8:1 završila prvu rundu plej-ofa.

Golove za Evergrande postigi su Taliska dva, Fernandinjo dva i Paulinjo jedan. Paulinjo je imao i dve asitencije i ukupno stigao do 10 golova i četiri asistencije u sezoni.

Hebeji je odlično počeo meč i dominirao u prvih 20-tak minuta, ali sve njihove pokušaje zaustavio je golman Liju Dijanzua.

U polufinalu Evergrande čeka boljeg iz para Peking-Šandong. U prvoj utakmici dana u borbi za opstanak Tjanćin Teda je obezbedila takmičenje u Superligi i sledeće sezone pošto je u revanšu sa Šendženom odigrala 1:1.

Ekipa Žordija Krojfa povela je preko Džona Merija u 29. minutu, to mu je bio deveti gol u sezoni, a Teda je do 1:1 stigla prvim golom u sezoni Nemca Feliksa Bastijansa.

Tjanćin u regularnom dleu sezone u 14. kola je bio najgori tim u sezoni sa samo tri remija.