Benitezov Dalijan obezbedio opstanak u Superligi

Fudbal ostalo 22. okt. 202011:30 > 11:32
Getty Images/Denis Doyle

Fudbaleri Dalijana slavili su protiv Šiđijadžuanga 2:0 u revanš meču četvrtfinala plej-auta kineske Superlige i ukupnim rezultatom 3:2 uspeli da obezbede opstanak u ligi.

Prvi meč je Šiđijadžuang dobio sa 2:1 i imao dobru poziciju pred revanš, ali je ekipa koju vodi Afšin Gotbi odigrala vrlo lošu utakmicu i za 90 minuta stvorila tek jednu priliku.

Dalijan je do vođstva došao u 21. minutu golom nekadašnjeg fudbalera Real Madrida Lina Lijangminga koji je pogodio na asistenciju Sema Larsona.

Bivši igrač Fejnorda Šveđanin Larson je imao krucijalnu ulogu i kod drugog gola kada je izveo slobodan udarac, a lopta je na kraju stigla do štopera Dalijana Jao Penga koji je drugim golom u sezoni obezbedio opstanak u ligi ekipi koju vodi Rafa Benitez.

U borbi za plasman od devetog do 12. mesta Dalijan će igrati protiv Tjenđin Tede, dok će u daljoj borbi za opstanak Šiđijadžuang odmeriti snage sa Šendženom.