Kup Libertadores: Tevez srušio Karakas

Fudbal ostalo 23. okt. 202009:17 > 09:25
Pablo Blazquez Dominguez/Getty Images

Karlos Tevez igra kao u najboljim danima. Sjajni 36-godišnji napadač je postigao dva gola za Boku juniors u ubedljivoj pobedi protiv Karakasa 3:0 u grupi “H” u okviru Kupa Libertadoresa. Pogodio je u 33. i 44. minut, a mrežu gostiju načeo je Lisandro Lopes u 27. minutu.

Juan Ignacio Roncoroni – Pool/Getty Images

Na stadionu “Bombonjera” prvu priliku su propustili gosti. Ernandes je u u 15. minutu promašio penal. Od tog trenutka je sve išlo na vodenicu domaćina, koji su sve dileme rešili u prvom poluvremenu. Koliko je Boka bila dominantna pokazuje i podatak da su imali čak 25 šuteva ka golu rivala.

Tim iz Buenos Ajresa je još ranije obezbedio prvo mesto u grupi. Prolaz u osminu finala izborio je i paragvajski Libertad uprkos porazu od Medeljina na domaćem terenu 4:2. Libertad je poveo preko Martineza u četvrtom minutu, a onda je usledila rapsodija ekipe iz Kolumbije. Redom su pogađali Angulo, Estupinan, Rejna i  Monges. Poraz je u finišu ublažio Fereira.

Na konačnoj tabeli Boka ima 14 bodova, a Libertad i Karakas po sedam. Paragvajci idu dalje jer su primili gol manje u gostima. Karakas će nastaviti takmičenje u Kupu Sudamerikana.

Iz grupe “E” među 16 najboljih prošla su dva tima iz Brazila i to Gremio kao prvi i Internasional sa kote dva. U poslednjem šestom kolu Gremio je igrao nerešeno kod kuće sa Amerikom De Kali 1:1. Gosti su poveli autogolom Kanemana u 54. minut, a ekipa iz Porto Alegrea je izjednačila iz penala u 11. minutu nadokande preko Souse. Prethodno je Robinjo u 52. minutu promašio najstrožu kaznu.

Fernando Zamperdi je sa dva gola doneo trijumf Univerzidad Katolici protiv Internasionala 2:1. Argentinac je bio strelac u 25. i 90. minutu. Goste je u vođstvo doveo Dalesandro u 24. minut iz penala. Gremio je grupnu fazu završio sa 11, a Internasional sa osam bodova. U Kup Sudamerikane ide Univerzidad Katolika sa sedam bodova.