Meksiko: Leon slavio sa igračem manje

Fudbal ostalo 24. okt. 202008:10 > 08:03
Leopoldo Smith/Getty Images

Fudbaleri Leona upisali su šestu uzastopnu pobedu pošto su u 15. kolu meksičke Aperture savladali Pueblu u gostima 2:1. Lider šampionata je do trijumfa došao iako je od 74. minuta imao igrača manje.

Gosti su imali više vremena loptu u posedu, a u okvir gola su uputili dva udarca, a oba puta lopta je završila u mreži domaćih.

Puebla je igrala ofanzivno, pokušali su domaći sve, pogotovo kada su imali igrača više, ali nisu mogli ni do boda.

Leon je poveo u 53. minutu preko Đigliotija. Već u 69. je u prednost udvostručuo Mena.

Samo pet minuta kasnije, Akino je dobio direktan crveni karton.

Napadali su gol rivala fudbaleri Pueble u nastavku. Smanjili su zaostatak u 77. minutu, zahvaljujući golu Alvaresa. Ipak, do izjednačnja nisu mogli.

Leon čuva lidersku poziciju sa 36 bodova. Puebla je posle trećeg uzastopnog poraza na 13. mestu sa 14 bodova.