Džej liga: Petrovićev Saporo ušao u seriju pobeda

Fudbal ostalo 24. okt. 202012:36 > 12:41
Chung Sung-Jun, Getty Images Sport

Pet pobeda domaćih timova i jedan gostiju u mečevima 24. kola Džej lige odigranim u subotu.

Ekipa Saporo bila je najubedljiviji domaćin u subotu. Ostvarila je treći trijumf u poslednja četiri meča Džej lige pošto je savladala tim Jokohame 3:0.

Povezano

Golove za ekipu srpskog trenera Mihaila Petrovića postigli su Brazilci Anderson Lopez u 15. i Daglas Oliveira u 79, te Japanac Takuro Kaneko u 87. minutu. Poslednja dvojica su u igru u drugom poluvremenu.

Saporo je ovom pobedom preskočio Jokohamu na tabeli Džej ligi i sad zauzima 13. poziciju sa tri boda više od direktnog rivala.

Pobede od po 1:0 ostvarili su Kašima Antlers protiv Sanfrećea iz Hirošime i Nagoja Grampas Ejt u duelu sa Vegaltom Sendaji.

Gamba Osaka je u Suitami savladala Kašivu Rejsol sa 2:1, dok je Urava Red Dajmonds posle preokreta bila bolja od Serezo Osake sa 3:1.

Aktuelni šampion Jokohama F. Marinos jedini je slavio kao gost. I to više nego ubedljivo – 4:0 protiv ekipe Tokija.