Četiri gola za 25 minuta: Jurgorden "razbio" Sirijus

Fudbal ostalo 24. okt. 202017:03 > 17:06
Jan Johannessen/EuroFootball/Getty Images

U švedskom Alsvenskan šampionatu u subotu su se igrala dva meča 25. kola, a ubedljivu pobedu ostvario je stokholmski Jurgorden, koji je na domaćoj „Tele2 areni“ bio bolji sa čak 4:0 od Sirijusa iz Upsale.

Rezultat je bio izjednačen do 58. minuta kada je Vekija dobio crveni karton. Prednost igrača više izuzetno je iskoristila ekipa Jurgordena, pa je do kraja meča postiglia čak četiri gola i slavila sa 4:0. Strelci su bili Holmberg u 66. i 73. minutu, Ulvestad u 77. i 86. minutu.

Jurgorden je sada na četvrtom mestu sa istim brojem bodova kao i Norćeping, koji je na poziciji koja vodi u Ligu Evrope, a sledeći rival biće im Heken.

Upravo je Heken u Geteborgu dočekao Mjelbi i remizirao 2:2, iako je posle prvog poluvremena gost vodio pogotkom Votsona u 14. minutu. Kada je u nastavku Ogbu pogodio u 58. minutu delovalo je da će gosti odneti tri boda, ali je Heken uspeo da izjednači pogocima Irandusta i Bergena.

Heken je na drugom mestu tabele sa 40 bodova, a Mjelbi je na sigurnom devetom mestu.