MLS: Filadelfija se petardom popela na vrh Istoka

Fudbal ostalo 25. okt. 202011:06 > 11:08
Bill Streicher-USA TODAY Sports

Filadelfija Junion je savladala ekipu Toronta u derbiju vrha tabele Istočne konferencije rezultatom 5:0. Pobede su ostvarili i Minesota, Njujork Siti, Sporting Kanzas Siti i Vankuver.

Filadelfija je bila veoma ubedljiva protiv Toronta, koji je pre ovog meča držao prvo mesto na Istoku sa 41 bodom. Ipak da će konferencija imati novog lidera bilo je jasno posle pola sata igre jer su Santos i Mekenzi dali golove u 27. odnosno 33. minutu. U drugom poluvremenu je Fila dovršila posao golovima Monteira u 56. i Santosa u 63. i 68.

I Sporting je bio veoma ubedljiv protiv Kolorado Rapidsa 4:0. Pobedu su golovima obezbedili Pulido, Fontas, Kinda i Fernandes, a svi su došli u drugom poluvremenu.

Minesota je minimalnim rezultatom savladala Sinsinati u Ohaju 1:0, strelac je bio Šenfeld u sudijskoj nadoknadi. Čikago Fajer je ostao bez tri boda u nadokandi protiv Red Bulsa. Tim iz Njujorka je poveo golom Dankana u prvom poluvremenu da bi preokret napravili Berić i Frankovski u 51. i 72. minutu. Vajt je u drugom minutu nadoknade postavio konačnih 2:2.

Meč bez golova su igrali Real Solt Lejk i Dalas, dok su Hjuston Dinamo i Kolumbus igrali 1:1.

Njujork Siti je bio ubedljiv protiv Montreala 3:1. Golove su dali MEdina, Morales i Roća, da bi Kvioto bio jedini strelac za tim kojeg predvodi Tijeri Anri. Vankuver je savladao San Hoze posle preokreta 2:1. U 21. minutu je strelac za „zemljotrese“ bio Fijero, da bi Adnan i Rikets u 51. i 57. minutu preokrenuli rezultat.