Malme gazi ka tituli

Fudbal ostalo 25. okt. 202019:41 > 19:42
Print screen/SK

Fudbaleri Malmea pobedili su Geteborg na svom terenu u 25. kolu Alsvenskana sa 3:1 i nastavili put ka tituli.

Malme je lider prvenstva i na pet rundi do kraja ima 50 bodova, 10 više od drugoplasiranog Hakena, uz meč više.

Domaći su na Eleda stadionu trijumfovali bez mnogo problema. Kristijansen je doveo Malme do prednosti već u trećem minutu iz penala, ali je Vernblom u 23. poravnao rezultat.

Pogotkom Toivonena u 35. minutu, klub sa sastav Jona Dala Tomasona je na veliki odmor otišao uz vođstvo od 2:1, da bi sve dileme oko pobednika otklonio Kalisir autogolom u 64.

Malme u narednom kolu gostuje Helsingborgu. Geteborg, 13. ekipa lige, dočekuje Erebro.

U ostalim mečevima nedeljnog programa, Kalmar – Falkenbergs 0:0, Estersund – Hamarbi 1:3, Erebro – Helsingborg 3:2.