Alsvenskan: Norčeping gubi korak

Fudbal ostalo 26. okt. 202021:13 > 21:24
Getty Images/Patrick Smith

Odigrane su dve utakmice 25. kola Alsvenskan lige. Na obe nije bilo pobednika. U duelu Varbergsa i Elfsborg odigrali su bez golova, dok su Norčeping i AIK odigrali 2:2.

Veoma uzbudljivo bilo je u Norčepingu, koji pokušava da pritisne lidera Malme. U goste je došao AIK sa četiri vezane pobede. Poveli su gosti u 26. minutu golom Goltoma. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, ali u samo pet minuta drugog došlo je do preokreta. Levi je u 46. minutu doneo izjednačenje, a u 50. Kastegren i vođstvo 2:1. Njega su domaći držali sve do same završnice, a onda je u 87. minutu dosuđen penal za ekipu iz Stokholma. Precizan sa bele tačke bio je Larson i doneo bod svojoj ekipi.

Norčeping je i dalje drugi sa 40 bodova, ali sada bodovno poravnat sa Hakenom i ima 10 bodova manje od lidera Malmea. AIK je 11. sa 31 bodom i ima komotnih devet bodova prednosti u odnosu na ekipe iz zone ispadanja.

U drugom meču dana Varbergs i Elfsborg odigrali su 0:0.