Prečke, stative, dobar fudbal – Guoan i Evergrande 0:0

Michael Dodge/Getty Images

U prvom meču polufinala plej-ofa kineske Superlige Peking Guoan i Gvangdžou Evergrande su igrali bez golova.

Duel Peking Guaona i Gvangdžou Evergrandea je imao gotovo sve. Prilike, dobar fudbal, ali smo na kraju ostali uskraćeni za ono najvažnije, golove.

U prvom poluvremenu je Evergrande imao čak tri šanse i to već do 16. minuta. Dve je propustio Paulinjo koji je pogodio prečku glavom, a drugi put je promašio gol jer je lopta otišla pored leve stative. Imao je šansu i Fernandinjo čiji je šut otišao tik iznad prečke.

Peking je imao takođe tri šanse. Renato Augusto je pogodio desnu stativu u 25. minutu, Sedrik Bakambu levu u 37, a još jednu šansu je Augusto imao pred kraj poluvremena kada je promašio gol Gvangdžoua.

Taliska je imao dobru šansu za Gvangdžou u 48. minutu, da bi Nikolas Jenaris promašio za Peking Guoan u 70. Njegov šut je odbranio Dianzuo Liu. Šihao Vei je u 85. minutu dobro šutirao ali je golman Guoana Sen Hou odbranio i bila je to poslednja šansa na meču.

U duelu za opstanak je Šendžen dobio ekipu Šiđijadžuanga 1:0. Jedini strelac je u 92. minutu bio Kamerunac Džon Mari. Revanši ovih mečeva su u ponedeljak.