Sudamerikana: Minimalac pred revanš za Independijente

Fudbal ostalo 30. okt. 20208:52 > 8:56
Juan Mabromata - Pool/Getty Images

Šest prvih mečeva šesnaestine finala Kupa Sudamerikana bilo je na programu u noći između četvrtka i petka po srednjeevropskom vremenu, a prednost pred revanš ostvarile su ekipe Emeleka, Kokimba, Huniora, Independijentea i Melgara.

Peruanski Melgar je sa 1:0 pobedio brazilsku Baiju, a strelac jedinog pogotka bio je Paraiba Nino u 80. minutu – u pitanju je bio autogol.

Ekvadorski Emelek je takođe sa 1:0 u gostima bio bolji od argentinskog Union de Santa Fea, a gol odluke bio je delo Barsela u 43. minutu.

Čileanski Kokimbo sa 3:0 je pobedio venecuelansku Estudijantes Meridu, a strelci su bili Valjehos, Aravena i Palasios – sve u drugom poluvremenu.

Kolumbijski Hunior sa 1:0 je pobedio urugvajsku Plasa Koloniju golom Gutijeresa, a istim rezultatom je Independijente kod kuće pobedio Atletiko Tukaman u argentinskom dvoboju.

U meču koji su u Vilja Elisi igrali paragvajski Sol de Amerika i Universidad Katolika iz Čilea, nije bilo golova.