Arž u seriji, dobijen i Voluntari

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

U prvoj utakmici devetog kola rumunske Lige 1 Arž je na svom terenu u Piteštiju savladao u derbiju donjeg doma Voluntari 2:1 i nastavio sa dobrim igrama u poslednje vreme.

Posle jako lošeg početka i samo jednog remija u prvih šest utakmica, u poslednje tri, računajući i ovu, Arž je osvojio sedam bodova. Protiv Voluntarija došao je do vođstva u 33. minutu posle gola Meze Kolija. U 55. minutu bilo je 2:0 i već tada se mogao naslutiti konačan epilog. Ipak, gosti su uspeli da se vrate u igru pošto je u 66. minutu George realizovao penal. Ipak, to je bilo sve od gostiju, koji su u nadoknadi ostali sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Balaura.

Posle trećeg vezanog poraza Voluntari je ostao 10. sa 10 bodova, ali se Arž na 13. mestu primakao na samo dva boda manje.