Meksiko: Nekaksa do pobede u 91.

Fudbal ostalo 31. okt. 20209:22 > 9:30
Omar Martinez Martinez/Getty Images

U utakmicama 16. kola meksičke lige MX igranim u noći između petka i subote pobede su ostvarili Nekaksa, Paćuka i Huares.

Najviše golova viđeno je u duelu između Nekakse i Toluke.

Povezano

Domaći tim je slavio sa 3:2, iako su gosti poveli u 12. minutu autogolom nekadašnjeg fudbalera Pumasa Davida Kabrere.

Do kraja poluvremena izjednačio je Paserini, a onda u nastavku Unai Bilbao na asistenciju Kabrere preokrenuo rezultat. Međutim, gosti se nisu predavali i preko Sambuese stižu u 72. minutu do izjednačenja.

Izgledalo je da će se utakmica završiti nerešeno međutim u prvom minutu sudijske nadoknade vremena strelac prvog gola Paserini sjajno je prošao po desnoj strani, zavrnuo loptu na drugu stativu gde je mladi Alehandro Zendejas ubacio u mrežu za pobedu od 3:2.

Ovim trijumfom Nekaksa je za jedno mesto pretekla Toluku na tabeli Lige MX. Nekaksa je sad deseta i ima 21 bod, Toluka je sa bodom manje stepenik niže.

Paćuka je kao gost savladala Tuhuanu 2:0 golovima Guzmana (36) i De La Rose (72. penal) i došla do sedme pozicije na tabeli, dok je Huares na svom terenu porazio Kerentaro 1:0 golom Leskanoa u 81. minutu, iako je domaći tim nekoliko minuta ranije ostao sa deset igrača zbog crvenog kartona Eskvivelea.

Prvo mesto u najatraktivnijem nacionalnom šampionatu Severne Amerike sigurno drži Leon.