Print screen/SK

Vodeći tim japanske Džej lige Kavasaki Frontale nije blistao u 25. kolu, ali je protiv Tokija zabeležio 12. uzatopnu pobedu u šampionatu i zadržao 17 bodova prednosti na tabeli.

Print screen/J. league

Kavasaki je pred svojim navijačima na Todoroki stadionu savladao Tokio 2:1.

Poveo je u 24. minutu iz jedanaesterca, koji je realizovao Akihira Ienaga. Gosti su početkom drugog poluvremena iskoristili neopreznost golmana i izjednačili preko Brazilca Dijega Oliveire, a trijumf je u 74. minutu posle sjajnog prodora Kaoura Mitome doneo veteran Kengo Nakamura i na najlepši način proslavio 40-ti rođendan!

Nakamuri je ovo 18-ta sezonu u dresu Kavasakija, za koji je odigrao blizu 700 zvaničnih utakmica!

Ujedno, bila je to 22. pobeda u 25. utakmici za budućeg šampiona Japana.

Drugoplasirana Gamba Osaka takođe je posle velike borbe uspela na svom terenu da sa 2:1 savlada Saporo, ekipu srpskog trenera Mihaila Petrovića i zadrži tri boda više u odnosu na Nagoju.

Ostali rezultati: Vegalta Sendai – Sanfreće Hirošima 0:0, Šonan Belmare – Jokohama 1:0, Oita Trinita – Urava Red Dajmonds 0:0, Kašiva Rejsol – Šimicu Es-Pals 0:0, Kašima Antlers – Nagoja Grampas Ejt 0:2.