CSL: Rafin Dalijan pobedio, ali dalje ide Tjanđin

Fudbal ostalo 31. okt. 202014:53 > 14:59
Ian MacNicol/Getty Images

Tjanđin Teda nastavlja borbu za plasman od 9. do 10 mesta u plej-ofu kineske Superlige iako je u revanšu poražen od ekipe Dalijan Pro.

Tim proslavljenog španskog trenera Rafe Beniteza pobedio je u subotu sa 2:1, ali je u prvoj utakmici poražen 0:2, pa u narednu fazu ide Tjanđin Teda.

Povezano

Dalijan je poveo sa 2:0 pogocima Lianminga u 20. i Emanuela Boatenga u 44. minutu, ali je 12 minuta pre kaja utakmice Jue Song postigao gol iz slobodnog udarca što je bilo dovoljno njegovom timu za ukupan trijumf u ovom dvomeču.

U sudijskoj nadoknadi vremena došlo je do velikog sukoba između igrača, pa je arbitar morao da pokaže čak tri crvena kartona, dva igračima Dalijana, a jedan ekipe Tede.

Tjanđin Teda će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz dvomeča Guangžu R&F – Henan, dok će se Benitezov Dalijan boriti za 11. mesto sa poraženim iz tog duela.

U borbi za peto mesto igraće Šandong Luneng pošto je u revanš utakmici posle uzbudljivih produžetaka savladao Hebei sa čak 6:3.

Posle 90 minuta rezultat je bio isti kao i u prvoj utakmici, nerešeno 2:2, pa su usledili produžeci u kojima je prvo Brazilac Rožer Guedeš postigao svoj drugi gol na meču za 3:2, a onda su Duan Liju i Gracijano Pele za svega nekoliko minuta doneli ubedljivu prednost Šandongu.

Vei Liao je na trenutak smanjio zaostatak Hebeija, ali je Guo Tijanđu u 115. minutu postavio konačni 6:3 za Šandong Luneng.

Šandong će se za peto mesto boriti protiv boljeg iz dvomeča Šangaj Šenhua – Čongking Dangdai Lifan.