Iznenađenje u Bratislavi

Fudbal ostalo 1. nov. 202018:59 > 19:04
Getty Images

Fudbaleri Nitre režirali su najveće iznenađenje 12. kola slovačke Fortuna lige. Sa 1:0 pobedili su Slovan u Bratislavi.

David Ramos, Getty Images

Gol odluke postigao je internacionalac iz Bosne i Hercegovine Alen Mustafić u 62. minutu. Drugi prvenstveni poraz ostavio je Slovan na drugom mestu, iza lidera Dunajske Strede. Nitra se probila na četvrtu poziciju, sa bodom zaostatka za Žilinom. Za Slovan je 69 minuta igrao nekadašnji mladi reprezentativac Srbije, Aleksandar Čavrić, u finišu je šansu dobio i Crnogorac Boris Cmiljanić.

Trenčin je na svom terenu bio uspešniji od Ružomberoka (3:1). Domaći fudbaleri imali su zdušnu pomoć gostiju, oličenu u dva autogola – Masla u 20. i Mojzisa u 68. minutu za 2:0. U finišu su pogađali Kadak u 87. za 3:0 i Maslo u poslednjem minutu za konačnih 3:1. Trenčin se smestio na deseto mesto, u konkurenciji 12 ekipa, dok je Ružomberok sedmi.