Švedska: Pobeda Elfsborga, šampion poražen

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Falkenbergsa savladali su sa 3:2 ekipu Jurgordena u 26. kolu švedskog Alsvenskan šampionata.

Dva puta je aktuelni šampion stizao prednost rivala, ali je pobedu Falkenbergsu doneo Marisen u 74. minutu.

Na taj način prekinut je niz od tri pobede Jurgordena, koji je sada na trećoj poziciji sa 42 boda. Falkenbergs je 14. sa 23 i bori se za opstanak.

Na drugo mesto na tabeli probio se Elfsborg, koji je posle preokreta pobedio Norćeping 2:1.

Gosti su poveli preko Haksabanovića u 11. minutu, da bi u 24. izjednačio Olson. Pobedu Elfsborgu doneo je Frik sa bele tačke u 69. minutu.

Elfsborg je drugi sa 43 boda, sedam manje od vodećeg Malmea, koji ima i utakmicu manje. Norćeping je peti sa 40 bodova.

Rezultati ostalih mečeva: Mjalbi – Estersund 3:0, Sirijus – Kalmar 2:2, Erebro – Geteborg 1:0, Hamarbi – Hajen 1:1.