MLS: Kasteljanos razbio Bikove u derbiju Njujorka

Getty Images/Sam Greenwood

Fudbaleri Atlante su savladali Sinsinati rezultatom 2:0, čime su sačuvali šanse da se u poslednjem kolu, kada igraju sa snažnim Kolambusom, ipak dokopaju plej-ofa.

U pobedi nad otpisanim Sinsinatijem golove su postigli Adam Jan u 8. i Marselinjo Moreno u 26. minutu iz penala.

Het-trikom Valentina Kasteljanosa, Njujork Siti je savladao Njujork Red Bulse rezultatom 5:2, u derbiju reke Hadson, odigranom na „Jenki” stadionu.

Na ovaj način, Njujork Siti se učvrstio na petoj poziciji Istočne konferencije, sa mogućnošću da u poslednjem meču protiv Čikaga pobedom čak i napreduju na tabeli.

Na drugoj strani, Red Bulsi su sigurni u plej-ofu, a sa 2:5 u gradskom derbiju, prekinuli su niz od pet mečeva bez poraza.

Novim golom mladog Derila Dajka u 39. minutu, Orlando je kao gost savladao Montreal, rezultatom 1:0.

Nju Ingland je u sjajnoj utakmici savladao Di Si Junajted rezultatom 4:3 i na taj način zaustavio tim iz prestonice na putu ka plej-ofu. Poveli su gosti 2:0, golovima Asada u 22. i mladog Džoua u 26. minutu, a onda je domaćin prvo promašio penal (Žil u 30. minutu), pa je Adam Bukša smanjio na 1:2, a onda je autogol Kanusea doneo izjednačenje.

U 67. minutu Banburi je doneo prvo vođstvo Nju Inglandu, ali je onda Rivas vratio egal u 75. Ipak, junak pobede domaćih, Kanađanin Til Banburi presudio je u 84. minutu, preciznim udarcem posle sjajne kontre tima iz Foksboroa.

Toronto je golom Pocuela iz penala u 84. minutu savladao Inter rezultatom 2:1 i verovatno ugasio i poslednju nadu snažne ekipe iz Majamija da može da dođe do plej-ofa.

Kolorado je savladao Sijetl 3:1 i po svemu sudeći osvojio odlučujuće bodove u borbi za plasman u plej-of.

Portland je golom Kolumbijca Džimija Čare savladao Vankuver rezultatom 1:0 i ostao vodeći tim Zapadne konferencije.