Spektakl Suninga za finale protiv Evergrandea

REUTERS/Thomas Peter

U finalu fudbalskog šampionata Kine sastaće se Đangsu Suning i Gvangdžou Evergrande.

Očekivano, Gvangdžou Evergrande našao se u finalu plej-ofa kinekskog fudbalskog šampionata. Evergrande je nakon 0:0 u prvom meču u drugom duelu slavio protiv Peking Guana rezultatom 3:1.

Evergrande je poveo u 39. minutu kada je sa bele tačke precizan bio Taliska. U 56. minutu Taliska se našao u ulozi asistenta, a na 2:0 povisio je Paulinjo.

Peking se vratio u meč u 61. minutu golom Žang Juninga, ali nakon niza udaraca koje mu je odbranio golman Guana, Paulinjo je u 81. minutu postavio rezultat na konačnih 3:1 i plasman svog tima u finale.

Đangsu Suning herojski je, sa igračem manje kroz produžetak došao do preokreta i pobede protiv Šangaj SIPG 2:1 i tako nakon remija u prvom meču (1:1) ušao u finale.

Gol Lua Venjuna za Šangaj poništen je u devetom minutu zbog ofsajda, ali je Jang Šijuan doneo SIPG vođstvo u 25. minutu. Igrao se 32. minut kada je VAR Šangaju poništio još jedan gol, takođe zbog ofsajda.

Kada je u 57. minutu Abugeni dobio direktan crveni karton izgledalo je kao da nema nade za Suning u ovom meču, ali niko nije želeo da se preda. Vu Ći u 78. minutu pogađa za izjednačenje i, ispostavilo se produžetak.

U 107. minutu sjajan gol Lu Jinga doneo je Suningu veliku pobedu.

Finale se igra u dva meča, 8. i 12. novembra. Oba duela pratite na Sport Klubu.