Sudamerikana: Vasko, Depor i Veles u 1/8 finala

Buda Mendes, Getty Images Sport

Fudbaleri Vasko da Game, Deportivo Kalija i Veles Sarsfilda plasirali su se u osminu finala Kopa Sudamerikana.

Vasko je odigrao bez goloma sa Karakasom u revanš meču 1/16 finala u Venecueli i tako odbranio stečenu prednost iz prvog duela kod kuće (1:0).

Deportivo je posle jedanaesteraca bio bolji od Milionariosa u kolumbijskom derbiju 4:3 (1:2).

Prvi meč dobio je Deportivo u Bogoti sa 2:1, da bi u revanšu u Kaliju Milionarios imao isti rezultat posle 90 minuta zahvaljujući pogotku Kinonesa u dubokoj nadoknadi.

Prethodno su domaći poveli preko Menosea u 23. minutu, a gosti izjednačili autogolom Kolorada u 30.

Ipak, u penal seriji je Depor imao više umeća i sa 4:3 odneo trijumf.

Veles je remizirao sa Penjarolom u Montevideu 1:1 i zbog gola u gostima prošao dalje. Prvi meč u Argentini završen je 0:0.

U glavnom gradu Urugvaja, oba pogotka pala su u nadoknadi vremena iz penala. Almada je pogodio za goste u 90+3, dok je Rodriges bio precizan za domaće u 90+6.